Yıldız ile şifrelenmiş şifreleri görme [Programsız Yöntem]

Kullandığımız tarayıcı çoğu zaman kullandığımız şifreler kaydeder ve girmek istediğimiz siteye girince bu şifreler yıldız şeklinde veya nokta şeklinde görünür. Biz bu şifreleri nasıl görebileceğimize bakacağız bu makalemizde.

Öncelikle bu işlemi yapmak için Chrome Programını kullanacağız.

1. Öncelikle şifrenizin bulunduğu sayfaya girin.

2. Herhangi bir boş yere sağ tıklayıp “inspect Element”e tıklayın.

 

 

3. Aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Daha sonra Şifre isteyen ekrana gelin ve bir kez tıklayın.

 


 

4. Password, sifre, veya paralo yazan bir yer olması lazım. Şu an kontrol ettiğimiz sitede password yapılmı. (Dikkat : type=” yazan yere bakıyoruz. id veya class bizi ilgilendirmiyor).

 

 

5. type=”Password” yazan yerdeki password yazısını siliyoruz ve “enter” tuşuna basıyoruz. Ve işte şifre ekranda.

Kolay Gelsin.

“Yıldız ile şifrelenmiş şifreleri görme [Programsız Yöntem]” üzerine 4 yorum

  1. Tekrar denedim. “Öğeyi İncele” demeye de gerek yokmuş. Sayfada herhangibir yere sağ tıklıyorsun, açılan listede de “Sayfa bilgilerini göster”e tıklıyorsun ve Sayfa Bilgisi penceresi açılıyor. Pencerede, altında “Güvenlik” yazan kilit simgesine tıkladığında “Kayıtlı parolaları göster” butonu çıkıyor. O butona basınca önce sadece kullanıcı isimleri çıkıyor, orada da “Parolaları göster” diye bir buton var. Ona bastığında da “Parolaları göstermek istediğinizden emin misiniz?” diye soruyor. “Evet” dediğinde kullanıcı isimlerinin yanında parolalar da karşımıza geliyor. (Benim yazdıklarım Mozilla Firefox’taki sayfalar için geçerli, Chrom’da ve Internet Explorer’da kayıtlı şifrem olmadığı için onlarda denemedim.)

  2. Teşekkür ederim. Yöntem Mozilla Firefox’ta da çalışıyor. “Öğeyi incele”den “Sayfa Bilgisini Göster”e, oradan da “Kayıtlı Parolaları Göster”e tıklıyorsun, hemen parolaların yazılı olduğu bir pencere açılıyor. “Şifremi Unuttum”, “Yeni Şifre Al” gibi gereksiz formalitelerle uğraşmıyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir