Twitter Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, daha önceki yazımızda twitter nasıl kapatılır konusu hakkında bilgi edinmiştir. Bu yazımızda ise Twitter nasıl kullanılır bunu öğreneceğiz. Her sosyal ağ, her web sitesi gibi Twitter’ı kullanmanında bir yolu, bir yordamı var.

Twitter’da Direk Mesaj Göndermek, Mesaj Nasıl Atılır

Twitter’da doğrudan birine mesaj atabilmeniz mesaj atmak istediğiniz kişinin sizi takip ediyor olması gerekir.  Eğer direk mesaj göndermek istediğiniz kişi sizi takip etmiyorsa herkesin görebileceği bir mesaj atabilirsiniz. Bunun için ana sayfanızdan aşağıdaki fotoğrafa benzer bir işlem yapmanız yeterlidir. Yani mesaj atmak istediğiniz kişi için, mesajınızın başına veya sonuna “@” işaretini koyduktan sonra kullanıcı adını yazmanız yeterlidir.

Örnek:

Eğer ki mesaj atmak istediğiniz kişi sizi takip ediyor ve direk mesaj atmak istiyorsanız, bu kez de o kişinin profiline girerek aşağıdaki fotoğraftaki işlemi uygulamanız yeterlidir. Daha sonra çıkacak ekrandan mesajınızı direk olarak iletebilirsiniz.

Twitter’da Arka Plan Nasıl Değiştirilir?


Twitter’da arka planınızı değiştirmek istiyorsanız ayarlar bölümüne girmeniz gerekir. Ayarlar bölümüne girdikten sonra sol tarafta yer alan “Tasarım” sekmesine giriniz. Ve çıkan ekrandan beğendiğiniz tasarımı uygulayınız.

Twitter’da Arkadaş Eklemek ve Onu Takip Etmek

Twitter’da bir arkadaşınızı, veyahutta sevdiğiniz bir ünlüyü takip edebilmeniz için önce onu arkadaş listenize eklemeniz gerekir. Bunun için önce Twitter hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra takip etmek istediğiniz ünlüyü veya kişiyi aratın. Ve o kişiyi takip etmek için “Takip et” butonuna tıklayın. Bu andan itibaren herhangi bir arkadaşlık daveti gerektirmeden direk olarak o kişiyi takip etmeye başlamış olursunuz.

Retweet Nedir? Nasıl Retweet Yapılır?

Retweet, beğendiniz veya arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz mesajları (tweetleri) kendi arkadaşlarınızlada paylaşmaya yarayan bir sistemdir.

Retweet yapmak için, retweet yapmak istediğiniz kişinin paylaştığı mesajın (tweetin) hemen üstünde bulunan retweet butonuna tıklamanız yeterlidir.

Twitter’da Şifre Değiştirme

Güvenlik sebebiyle şifrenizi değiştirme ihtiyacınız olabilir. Bunun için twitter hesabınızın ayarlar sekmesinden şifre bölümüne girmeniz gerekir.

Bu ekrandan güvenle şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir