Sopcast nedir?

p2p (Peer-to-peer) Televizyon izleme servisidir. Torrent nasıl dosya indirmemizi sağlıyorsa Sopcast’da Tv izlememizi sağlıyor. Sopcast genel olarak illegal işlemler için kullanılan bir sistemdir (Şifreli kanallardaki maçları izleme vs…) ama iyi yanları da mevcut. Çok sevdiğiniz ama ülkemizde olmayan bir kanalı uyduya ihtiyaç duymadan izleyebilirsiniz.

Sopcast Kurulumu

1. Sopcast’ı kurmadan önce dns adreslerimizi değiştirelim. Dns adresi nasıl değiştirilir adlı makalemize göz atarak dns adresinizi değiştirebilirsiniz.

2. Daha sonra programı indirmek için sopcast.com adresine girin. 9mb’lık bir program.

3. Kurulumu başlattığınızda dil seçeneği gelecek. İngilizce ve çince var. İngilizceyi seçip ilerliyoruz.

4. Next diyoruz ve yükleme klasörünü seçiyoruz.

5.  Custom installation şıkkını işaretleyin. Bilgisayarınıza Ask toolbar kurmasına izin vermeyin. Ve custom installation’dan sonra install ask toolbar ve Make ask.com  şıklarını kaldırın.

install

6. Ve 1-2 dakika içinde kurulum bitecek. Daha sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Yeni hesap oluştur bağlantısına tıklayın.

yeni hesap

7. Ve bir sayfa açılacak. Bu sayfada  ;

  • username yerine mail adresinizi yazınız.
  • İnternet Hızınızı belirtiniz.
  • Ülkeden Türkiye’yi seçiniz.
  • Türkçe dilini seçerek devam edin.

“I Agree” butonuna tıklayın ve kayıt olun.

kayit8. Kayıt olduktan sonra giriş yapma ekranı gelecek. Buraya e-mail adresinizi ve şifrenizi girip. “Validity Period”a this year diyerek giriş yapın. Eğer internet kafeden giriş yapıyorsanız “This sessions”a tıklayın.

giris9. Daha sonra Sopcast programımıza gelip kullanıcı adı (E-mail) ve şifrenizi girip  “Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

sopcast girtis

Giriş yaptıysanız kurulum tamamlanmıştır.

 

Sopcast ile Kanal izleme

 

Evet kurulumumuzu yaptık. Sıra geldi Tv izleme işlemine. Öncelikle Sopcast ile kanalların bir alakası yoktur. Sopcast sadece bir aracıdır. Kanalları internetten bulup izleyeceğiz. Kanal nasıl izlenir ona bakalım, daha sonra kanal nasıl bulunur onu inceleyeceğiz.

Sopcast programınız açık iken yukarıdaki Kanal bölümüne internetten bulduğunuz kanalı yazın ve enter’a tıklayın. Yan tarafta bir pencere açılacaktır. Kanal Online ise izleyebilirsiniz.

Capture

 

 

Sopcast için Tv linkleri

 

http://www.sopcastlink.com/

http://livetv.ru/en/

http://soptv.ru/

http://livefootball.ws/

http://launch.spotflux.com/

http://morvieltv.ru/

http://fint.tv/