Şirket Nasıl Kurulur?

Şirket nasıl kurulur?

Eskiden şirket nasıl kurulur? Gibi bir soru genel de az duyulan bir soru olmakta idi. Lakin, günümüz de gerek yatırımcı ve fikir sayısının artması; gerek gençlerin kendilerine, kendi işlerini kurmak istiyor olmaları, şirket nasıl kurulur? Sorusunu akla getirmiştir.


Şirket kurulumu temel anlamda 2 şekildedir. Biri, şahıs şirketi; diğeri ise Limited şirket. Ayrıca, 3. olarak Anonim şirket/ler şeklinde de bir seçenek mevcut durumdadır. Lakin, bunların arasında en çok bilinen ve tercih edilen limited şirket modeli olmaktadır. Limited şirket ise, en az 2 ortak ile kurulabilecek bir şirket türüdür ve 5.000 lira civarında bir sermaye ile kurulması gerekmektedir. Yani, ortaklar toplamda 5.000 TL ödeyerek şirket kurabilmektedir. Tabii, şirket kurulumu öncesinde; muhasebeciniz olmalı, şirket ismi tescillenmeli ve diğer temel aşamalardan geçilmeli.

Bu nedenle de şirket kurulumu esnasında 5.000 ila 10.000 TL civarı arasında paranız var ise ve güvenilir bir muhasebeci ile anlaşır iseniz, işleriniz çok daha rahat, hızlı ve kolay olacaktır.

“Şirket Nasıl Kurulur?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir