Poster Nasıl Hazırlanır?

Poster yapımı esnasın da dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar bulunmaktadır. Örneğin, posterin kullanılacağı alan, amaç, ne için yapıldığı gibi konular, poster yapımı konusun da oldukça önemlidir. Bu amaçlara göre, doğru poster üretimi sağlanabilir.


Peki, poster nasıl yapılır? Poster, öncelik ile; kullanılmak istenilen yazıların ve görsellerin hazırlanması ile başlar. Yani, poster içerisin de hangi görüntüyü ve yazıyı kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak onu hazırlarsınız. Sonrasında ise, posterin basılacağı alanı (karton, mukavva, kağıt, vs..) ayarlar ve kullanım boyutuna göre düzenlersiniz.

Hazırlanan görsel/yazı çalışması bu alana basılır. En basit hali ile; bir kartona dijital olarak bir resim baskısı yapmanız bir poster elde etmenizi sağlayabilir. Ayrıca, kaliteli kağıtların üzerine genel olarak yapılan ünlü simaların fotoğraf baskıları da poster olarak sıklık ile kullanılmaktadır.

“Poster Nasıl Hazırlanır?” üzerine 14 yorum

  1. çok güzel bir site 1 de okudum anlamadım ama 2 ciye okudum çok iyi anladım.Bunun üstündeki site hiç güzel deil.Admine çok teşekkürler bu siteyi yaptığı için.Bu siteyi ara sıra kontrol edceğim bay bay…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir