Son 3 yılın en ilgi çekici sitesi ne diye bir anket yapılırsa kesinlikle chatroulette birinci olur. Chatroulette’nin pöpülerliği ile bu tarz siteler revaçta olmaya başladı. SeanParker tarafından kurulan airtime.com‘u tanıtmıştık size. Bu yazımızda Omegle kullanımından bahsedeceğiz.

 

Omegle ne için kullanılır?

Omegle tanımadığınız insanlar ile chat yapmanızı sağlayan bir servistir. Şu anda omegle de hem yazı hem de videolu chat olarak 2 bölüm var. Her ne kadar chat için kullanılır desekte bu siteyi de yanlış kullananlar çokca mevcut. 18 yaş altı için kesinlikle önermiyoruz. Airtime 18 yaşından küçükler daha uygun. Omegle’nin text kısmında ingilizcenizi de geliştirebilirsiniz.

Omegle’ye nasıl girebilirim?

Web üzerinden omegle.com adresine girebilirsiniz. Yakın zamanda cep telefonu ve tabletler ile siteye girdiğinizde mobil arayüzü çalışıyor. Ve son oalrak Appstore‘de ios cihazlar için uygulaması var. Ama uygulama ücretli ve ücreti 0,99usd.

 

Omegle nasıl kullanılır?

Gelelim esas meselemize.

1.Öncelikle omegle.com’a giriyoruz.

2. Anasayfada aşağıdaki gibi bir ekranla karşılacaksınız. ilgi alanlarınızı virgul bırakarak yazıyorsunuz. Türkçe kelimeler girmenizi tavsiye etmem.

 

 

3. “Use my Facebook Links”e tıklayarak facebook sayfanızdaki beğenilerinizi otomatik buraya aldırabilirsiniz.

4. İlgi alanlarımızı doldurduktan sonra eğer videolu chat yapacaksanız Video, yazı yazarak konuşmak istiyorsanız Text butonuna tıklıyoruz.

5. Ve yeni bir sayfa açılıyor. “Start new Conversation” butonuna tıklıyoruz ve chat yapmaya başlıyoruz.

 

Resme tıklayarak büyütebilirsiniz.

 

6. Eğer karşınızdakini sevmezseniz. ESC düğmesine veya sol alttaki new butonuna tıklıyoruz.

Hepsi bu kadar.