cialis viagra online ambien

iphone format atma [Restore etme]iphone cihazınızda herhangi bir sorun varsa veya içindeki alanı boşaltmak istiyorsanız iphone ye format atma en temel çözümdür. Format atma dan önce belirtmekte fayda var, tüm bilgileriniz silinecek. Onun için format atma dan önce tüm bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedek almak için icloud’u kullanabilirsiniz.

iphone cihaza format atmak için itunes üzerinden restore yapacağız. Restore yapmak demek bilgileri fabrika ayarlarına döndürmek demektir.

 

iphone’ye format atma

1. Öncelikle iphone cihazınızı USB aracılığı ile bilgisayara bağlayın.

2. İtunes programını açın.

3. Sol bölümden cihazınızı seçin.

4. Restore butonuna tıklayın.5. Daha sonra size back up yapmak istiyor musunzu diye soracak. Back up yap derseniz tüm bilgileriniz yedeklenecek.

6. Daha sonra ok tuşuna basarak restore yapabilirsiniz.

 

Tüm bilgileriniz sıfırlanmış olacak. Şimdi en çok sorulan soru şu : “itunes’den aldığım paralı uygulamalar format atınca tekrar ücretsiz yüklenebilecek mi?” evet yüklenecek. Format attıktan sonra app store’ye giriş yapıp tüm uygulamalarınızı yükleyebilirsiniz.

Etiketler:, , ,

6 Yorum

 1. SERKAN diyor ki:

  ios7 de restore yok nasıl restore edicez

 2. efser diyor ki:

  Telefonunuz İphone 4 ise telefonunuzu akşamdan bir saklama kabına koyup buzluğa attın çıkardığınızda eğer elma rengi donuklaşmışsa işlem başarıyla sonuçlanmış demektir. eğer elmada ısırılan yer kararmışsa telefonunuza virüs bulaşmış demektir. virüsü temizleme yollarınıda anlatayım virüs 2 türlü temizlenir 1nci yol ıslak mendil ile dezenfektan 2 nci yol paralı yol telefonunuzu domestos çamaşır suyu ile 1 gün suda bekletme seçeneğidir. Not: iyi durulayıp kurutmayı unutmayınız.

  • admin diyor ki:

   Cevap hoşuma gittiğği için yayınladım. Sakın uygulamaya kalkmayın :)

 3. fatih diyor ki:

  son sürüm itunes te version restore falan yok son sürüm üzerinden anlatabilirsen sevinirim cevabını bekliyorum arkadaşım

 4. barış kalyoncu diyor ki:

  Allah aşkına itunes te sol bölümde restore diye bişey yok ne kullanıyonuz siz

 5. ebru diyor ki:

  iphone 4 de gerekli saklama alanım olduğu halde sürekli saklama alanı dolmak üzere uyarısı geliyor.ne yapmamı önerirsiniz?

Yorum Yapın