ipad, iphone cihazlarda varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir?

Bildiğiniz gibi  bu gece  (29 Haziran) Google chrome ios uygulamasını app store’de yayınlandı. IOS’da büyük eksikliğini çektiğimiz chrome tarayıcısını artık doyasıya kullanabiliriz. Flash çalıştırabilmesi, bilgisayardaki yer imlerinizi aktarabilmeniz, bilgisayardaki açık internet sayfalarını ipad’den görebilme gibi mükemmel özelliklere sahip.

Eğer Google Chrome tarayısına siz de aşık olduysanız ios bilgisayarlarda default olarak gelen safariyi değiştirebilirsiniz. Kısacası Chrome tarayıcısını default bilgisayar yapabilirsiniz.

Bunu Yapabilmek için Telefonunuzun jailbreakli olması gerekiyor. Eğer henüz jailbreak yapmadıysanız aşağıdaki videolu anlatıma bakarak telefonunuza jailbreak yapabilirsiniz.

Eğer cihazınız jailbreak’li ise devam edelim.

1. Öncelikle Cydia’yı açın.

2. Source Bölümüne girip sağ bölümdeki Edit butonuna tıklayın. Ve sol tarafdaki add butonuna basıp aşağıdaki repo’yu ekleyin.

http://rpetri.ch/repo

3. Daha sonra Search bölümüne gelip BrowserChooser diye aratın. install butonuna basıp kurun. İpad veya iphone cihazımıza restart atıyoruz kurulumdan sonra.


 

4. Ayarlar’a girin. Ve sol menüdeki Extentions’un altındaki BroserChooser’ı seçin. Sağ tarafda cihazınızdaki Browser’lar çıkacak. İstediğinizi seçip artık internette o browser ile dolanabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir