Eğer Facebook sayfanızı iki kişi kullanıyorsanız veya başka birisi facebook sayfanıza bakmak isterse ilk yapacağınız iş mesajları silmek olur. Ama bazı mesajlarda o kadar güzeldir ki, hatıra kalmasını ister bir türlü silmeye kıyamazsınız. Bir taraftan da Facebook hesabınıza bakacak olan kişiden hafif korktuğunuz için bu işe bir çözüm lazımdır.

İşte tam bu noktada Facebook Arşiv imdadımıza yetişiyor. Yapmamız gerekenleri aşağıda resimli olarak göstereceğim.

 

Yöntem 1 : Arşive Taşıma

 

Facebook mesajları açın. Tüm mesajların sağında bir X işareti göreceksiniz. Buraya tıklayarak Mesajları Arşiv kısmına taşıyabilirsiniz. Eğer sevgiliniz, karınız, arkadaşınız vs. bu yöntemi biliyor ise ikinci yönteme geçiyoruz.

 

Diyelim ki bilmiyorlar. Ve Mesajı Arşiv’e taşıdınız. O mesajı nasıl göreceksiniz? Mesajlar sayfasının en altına gelin, Orada Arşivler linkini göreceksiniz. Tıklayın. Ve işte mesaj orda. O mesajı tekrar Mesajlar kutusuna getirmek için tekrar çarpıya basın.

 

Yöntem 2 : Diğer Klasörüne taşıma

 

Mesajlaştığınız kişiyle olan Mesajınızı açın. Ve Diğer’e Taşı’yı işaretleyin. Mesajınız Diğer bölümüne taşınmış olacak.

Diğer bölümündeki Mesajlar aşağıdaki resimdeki gibi Mesajlar bölümün altında yer almaktadır.

 

Yöntem 3 : Spam klasörüne taşıma

 

Ve son olarak. Kimse tarafından bilinmeyen bir yöntemi sunuyorum. Mesajı Spam olarak işaretleme.

Mesaja girin ve işlemler kısmına tıklayıp “Spam Olarak Şikayet Et”e basın. Emin misiniz diye bir pencere açılacak eminim diyin.

 

Mesajınız Spam klasörüne gidecek. Peki spam klasörü nerede? Çoğu internet kullanıcı bunu bilmez. bu yüzden en garanti yöntem bu. Spam klasörünün nerede olduğunu söyleyeceğim merak etmeyin. Ama öncelikle bu yöntem biraz riskli. 4-5 kere şikayet ederseniz karşınızdaki kişinin facebook hesabı incelenir. Eğer herhangi bir spam yapmışsa hesabı kitlenir. Muhtemelen böyle bir olay meydana gelmez ama biz yinede uyaralım.

Facebook spam klasörü nerde?

Facebook Mesajlar bölümünü açın. Sağ taraftaki arama bölümündeki ok’a tıklayın. Açılan pencerede Spam’a tıklayarak tüm spam mesajları görebilirsiniz. Mesajın içine girerek İşlemler kısmından spam değil işaretlerseniz Tekrar mesajlar bölümüne geri döner.

 

Hayırlı uğurlu olsun. Bir kazayı da atlatmış olduk.