Teknolojininhızına yetişmek neredeyse imkansız. Hemen hergün yeni bir buluş, yeni bir icat ortaya çıkıyor. İnsanların bu buluşlardan mutsuz olduğu söylenemez.

Eskiden günlük tutmak için eski bir defter, kilitli bir defter veyahutta kokulu defterler tercih edilirdi. Çok fazla günlük tutmayan olmasada tutanlar için vazgeçilmez bir hobiydi. Gel zaman git zaman bu hobi sanal aleme taşındı ve artık çok daha fazla günlük tutan olduğu gibi günlüğünü herkesle paylaşıyor.

Peki blog dediğimiz, Türkçesi e-günce olan günlük oluşturmak için ne yapmak gerekir?

Bu hizmeti veren bir çok blog servisi var. Eğer ücret ödemeden blog sahibi olmak istiyorsanız şu adımları uygulayın.

Blogger.com

En çok tercih edilen blog servisleri arasında yer alıyor. Milyonlarca kişi Google’ın bir hizmeti olan Blogger’ı tercih ediyor. Bir çok özelliği bulunun bu blogun özellikleri saymakla bitmiyor. Ücretli bir web sitesinin yapabileceği hemen herşeyi yapabilen bu blog servisi tavsiyelerimizin başında yer alıyor.

Peki nasıl Blogger’dan blog açılır?Blogger’dan blog açabilmeniz için öncelikle Google hesabınızın olması gerek. Google hesabınızı buradan açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra buraya tıklayarak blogunuzu oluşturmak için gerekli yerleri doldurup blogunuzu oluşturabilirsiniz. Türkçe dil desteği ile zorlanmadan bunu yapmanız mümkün.

Yerli blog servisi Blogcu’dan blog açmak.

Yerli bir blog servisi olan Blogcu, Türkiye’de Blogger’dan sonra en çok tercih edilen blog servisleri arasında yer almaktadır. Blogcu’dan blog açabilmeniz için üye olmanız gerekir. Blogcu, Facebook hesabınızı Blogcu’ya bağlayıp kolayca üye olamanızı sağlıyor. Üye olmak için tıklayabilirsiniz.

WordPress’den blog açmak.

WordPress dünyanın en önde gelen blog servislerinden biridir. Oncarda dil desteği bulunan WordPress’in Türkçe dil desteğide mevcut. WordPress hesabı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Blog servislerinden nasıl blog oluşturabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatmadık. Bunun sebebi bu sitelere üye olduktan sonra anlaşılır Türkçe dil desteği ile bu blog servislerinden kolayca faydalanabilmenizdir. Çok pratik bir şekilde blog oluşturmak mümkün.