Bilgisayarın Sesini Yükseltme

Bilgisayarımızın donanım özellikleri sebebiyle sesi bize yeterli gelmiyor olabilir. Ancak ses ayarlarında ufak ayarlamalar yaparak bilgisayarın sesini yükseltmek mümkün.

İlk olarak saatin yanında bulunan ses simgesine sağ tıklayın ve “Aygıttan yürütme aygıtları” kısmına girin.

Daha sonra “Kayıttan yürüt” sekmesi içinde bulunan “Hoparlör” kısmına sağ tıklayıp “Özellikler“e girin.


Sonrasında “Geliştirmeler” sekmesine gelin ve orada bulunan “Ses Yüksekliğini Eşitleme” kısmını aktif hale getirin.  “Ses Yüksekliğini Eşitleme” kısmı aşağıdaki gibi seçili durumdayken (arka planıda maviyken) kırmızı kare içine alınmış olan “Ayarlar” butonuna tıklayın.

Açılan ekrandan “Serbest Bırakma Saati” kısmını en ileri getirerek “Uzun” olmasını sağlayın. Daha sonra ayarlarınızı gerekli yerlere tıklayarak kaydediniz. Bilgisarınızda bir müzik dosyasını çalıştırıp sesin artıp artmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer işlemlerde hata yapmadıysanız hissedilir bir artış sağlanacaktır.

“Bilgisayarın Sesini Yükseltme” üzerine 22 yorum

  1. vallayi bende 14+1 sistem var kendim yapiom ama bu arkadasın dedıgını yaptım camların 2 sı kırlıdı 😀

  2. Çok teşekkür ederim. Bende sadece gürültü dengeleme çıkıyordu. Onu işaretleyince ses bir hayli fark etti. Sağolasın bilgine sağlık.

  3. hacı abi benm leptopumda da ses yüksekliği eşitleme gözükmüyor ACİL YARDIM !!! windows 7 kullanıyorum

  4. helal ya bu olay bu kadar güzel anlatılır yaa!!Ne o anakart felan yok driver yükle işte 1 dakika bile sürmedi allah razı olsun karde!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir