Bilgisayardan ipad veya iphone cihaza program ve oyun kurma

Öncelikle bu yazıyı okumaya devam etmek için telefonunuzun jailbreakli olması gerekiyor. Çünkü şu an anlatacağım yöntem ile bilgisayardan ios cihazlara program kurmak için jailbreak gerekiyor. Eğer telefonunuz veya ipad cihazınız jailbreakli ise devam edelim.

 

Bildiğiniz gibi installaus içinden .ipa dosyalarını indirebiliyoruz. Program ve oyun kurabiliyoruz. Ama bazen o kadar büyük dosyalar indirmeye çalışıyoruz ki internet kopuyor veya ipad’in şarji bitiyor. İşte bu gibi durumlarda .ipa dosyasını bilgisayarımıza indirip bilgisayardan ipad’e atıp kurulum yapacağız. Çok basit bir işlem hiç gözünüz korkmasın.

1. Öncelikle ifunbox programını bu sayfaya girip indirin.

2. Program kurulum gerektirmiyor. Direk açabilirsiniz.

3. Ipad veya iphone cihazınızı usb ile bilgisayarınıza takınız. Cihazınızı taktığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü olacak. Installous App install‘a tıklayın.

 

4. ipad veya iphone cihazınıza yüklediğiniz tüm uygulamalar burda görünüyor. 2 tan görünmesinin sebebi, biri uygulamanın resmi diğer uygulama yani .ipa dosyası.


5. Şimdi elinizdeki .ipa dosyasını buraya sürükleyip atın.

6. Mesela ben elimdeki gta3.ipa dosyasını attım. Transfer işlemi bittiğinde ipad veya iphone cihazınızı usb’den çıkartın.

7. İnstallous uygulamasını çalıştırın. Downloads butonuna tıklayın.

 

 

8. Bilgisayardan attığınız ipa dosyasını bulup üzerine tıklayın. İnstall butonuna basın ve bekleyin.

 

 

 

9. installed diye bir uyarı verecek ve  oyun(program) kurulup masaüstünde görünecek. Eğer silmek isterseniz bilgisayara bağlanıp veya ipad üzerindeki installous uygulamasından silebilirsiniz.

Hepsi bu kadar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir