Instagram resimleri indirme (Albüm Olarak) : ZeroStagram

Türk bir geliştircinin yapmış olduğu ZeroStagram adlı site instagram’dan kolay bir şekilde fotoğrafları indirmenize yarıyor.

Yapmanız gereken fotoğrafları indirmek istediğiniz profil sayfasına girip, başına “0” eklemeniz ve daha sonra indirmek istediğiniz resimleri seçip, sağ yukardaki indir butonuna tıklayarak albümü indirebilirsiniz.

zerostagram.com

Örnek bir indirme adresi : https://www.zerostagram.com/selenagomez/

Tek tikla tüm instagram fotoğraflarını indirme [instaport]

İnstagram.com bildiğiniz gibi büyükj bir resim paylaşım sosyal ağı. Burayı bir şekilde terk etmek ya da resimlerinizi yedeklemek istiyorsanız bunun için teker teker uğraşmanıza gerek yok. Bir web sitesi sayesinde tüm fotoğraflarınızı kolayca tek tık ile yedekleyebileceksiniz.

instagram fotoğraflarını yedekleme

1. Öncelikle instaport.me sitesini açın.

2. Sign in with instagram butonuna tıklayın.

 

3. istagram.com web sitesi açılacak. Buraya kullanıcı adı ve şifrenizi yazınız.

 

 

4. Daha sonra size bu fotoğrafları nasıl indireceğinizi seçeceğini bir sayfa açılacak. Burada şimdilik sadece .zip şeklinde seçeneği var. Daha sonra aşağıdaki Advanced Settings’e tıklayıp hangi fotoğrafları indireceğinizi seçiniz.

  • Tüm fotoğrafları indirme
  • Belli bir tarihten öncesini indirme (Örn. Son 20 gün)
  • Belli tarihler arası fotoğrafları indirme
  • Etiketlenmiş fotoğrafları indirme. (Örn. Tüm #tatil  etiketleri)

 

Ve bilgisayarınıza tüm instagram fotoğrafları .zip halinde inecek. Bir zip açıcı program ile bunları açıp tüm instagram  resimlerinize bilgisayardan bakabilirsiniz.

 

Bilgisayardan instagram fotoğraflarına bakma [Instagram for Chrome]

Şu anda en büyük pöpüler fotoğraf paylaşma sitesi olan instagram ilk olarak iphone, ipad ve itouch sahiplerine açıktı. Daha sonra android uygulaması çıktı. Henüz internet sitesinden fotoğraflarınızın hepsini göremiyorsunuz. Link vererek ve paylaşarak sadece bir resmi görüntüleyebiliyorsunuz. Ama şimdi göstereceğim Chrome eklentisi ile instagram fotoğraflarını chrome ile görüntüleyebileceğiz.

Uygulamayı yüklemek için bu adrese giriniz.

Uygulamayı yükledikten sonra sağ bölümdeki eklentiler kısmından instagram simgesine tıklayın. İnstagrama giriş yapmanız için istagram.com sitesi açılacak. Giriş yaparak takip ettiğiniz kişilerin son resimleri görmeye başlayabilirsiniz.

Uygulamadan bazı resimler.

 

Photoshop ile instagram efektleri

instagram çağımızın büyük salgını. Facebook’a satılmasının ardından daha da pöpüler olan instagram aslında sadece bir fotoğraf çekip paylaşma uygulaması değil. İnstagram da çeşitli efektler ile resminizi bambaşka bir boyuta ücretsiz ve hiç bir bilgi sahibi olmadan efekt verip paylaşabiliyorsunuz. Eğer bu efektleri bilgisayarınızda yapmak isterseniz photoshop ile saatlerce uğraşlabilirsiniz. Ama uzmanlar bizim için uğraşıp paylaşmışlar. Şimdi bu efektleri sırası ile paylaşıyorum ve indirme linkini de efektin altında bulabilirsiniz. Bunların photoshop’a nasıl yükleneceğini yazının en sonunda görebilirsiniz.

1.  Amatorka Action (Resmi Canlılaştırma)

 

 

Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

2. Black and White (Siyah beyaz efekti)

 

 

 Bu efekti indirmek için tıklayınız

3. Pale and Bright (Pembe yoğunluklu efekt)

 

Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

4. Cross Processing 

 

Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

5. Dim and Jade

 

 

Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

6. Photoshop Action 15

 

 

Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

 

7. Retro efekti

 

Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

 

 

8. Semi-Vintage Red

 

 

 Bu efekti indirmek için tıklayınız

 

 

Evet beğendiğiniz efektler oldu veya beğenmediğiniz efektler oldu. Şimdi biz bu instagram efektlerini nasıl photoshop’da çalıştıracağız.

 

Öncelikle bunlara Photoshop’da photoshop action deniliyor. Çalıştırmak için aşağıdaki makalemizi okuyarak tüm resimlere istediğiniz efekti uygulayabilirsiniz.

 

İyi Çalışmalar.