Katılınılan konferansları CV’ye ekleme

Çok soru geldi daha önce bu konuyla ilgili “Ketıldığımız konferanslar CV’ye eklenir mi?” diye ben de kendi tecrübelerim ile cevap vereyim. Katıldığınız bölümünüzle alakalı konferanslar CV’ye yazılır. Tabiki katıldığınız her konferansı yazmak biraz abes olur. Sadece konunuz ile çok yakından ilişkili konferansları yazmanız sizin avantajınıza olur. O konu ile ne kadar ilgili olduğunuzu gösterir.

Konferansları CV’nizin hobilerden önce bölümüne sonlara doğru ekleyin. Genelde CV’lerin tamamı okunmaz. Bu yüzden daha değerli bilgileri ön plana çıkartıp, ikinci planda olan katıldığınız seminerleri sona saklayın.

Yazım şekli ise şu şekilde olmalı.

 

Katıldığım Konferanslar / Seminerler

Google Adwords Danışmanlığı nasıl yapılır?      3 saat     09.12.2012

…..

 

Eğer CV ile ilgili daha çok bilgi almak isterseniz aşağıdaki adrese girip cv nasıl yazılır öğrenebilirsiniz.

 

 

Cv Hazırlama

Cv nasıl hazırlanır?

CV, iş hayatı içerisin de en önemli olan unsurlardan biridir. Çünkü, herhangi bir firma ya da çalışma alanı içerisin de yer almadan önce; mutlak suret ile, CV hazırlamanız gerekir ki; ancak bu CV ile kendinizi o iş yerine, patrona kanıtlamanız mümkün olur.

Peki, Cv nasıl hazırlanır? CV Hazırlama konusun da farklı seçenekler bulunmaktadır. Yani, standart, farklı, basit ya da kapsamlı bir CV hazırlamanız mümkün durum da olmaktadır. Lakin, biz sizlere en basit ve standart cv hazırlanışından bahsedeceğiz. CV Hazırlama işlemi esnasında, öncelik ile; temel kişisel bilgileriniz CV İçerisin de yer almalı. İsim soyisimden, okuduğunuz okul, hobileriniz, ilgi alanlarınız, referanslarınız ya da tecrübeleriniz gibi her türlü bilgi CV içerisin de yer almalıdır.

Sonrasında ise; daha detaya inerek, o iş hakkında ki görüşlerinizi ya da o sektörde ki deneyimlerinizi CV içerisine yazabilirsiniz. Ayrıca, CV Okunaklı, basit ve sade olursa daha çok dikkat çekmektedir.

Cv Örnekleri